جلوگیری از کپی کردن مطالب

ماساژ درمانی
ماساژ درمانی
  • مربوط به موضوع » <-CategoryName->

ماساژ درمانی

 

 

 

***

 

     ماساژدرمانی، بخشی از طب مکمل و طب جایگزین محسوب می شود. امروزه ماساژ به صورت گسترده ای در جهت درمان بسیاری از مشکلات و ناراحتی های پزشکی بکار می رود.

مطالعات انجام شده در مورد فواید ماساژ روشن می سازند که ماساژ یک درمان موثر در کاهش استرس، کاهش درد و کاهش تنشن عضلانی است.

تحقیقات نشان می دهند که ماساژدرمانی در موارد زیر سودمند است.

 

-        اضطراب

-       اختلالات گوارشی

-       فیبرومیالژیا

-       سردردها

-       ادم لنفاوی

-       تسکین دردهای آرتروزی

-       بی خوابی ناشی از استرس

-       سندرم دردهای میوفاشیال

-       پارستزی و دردهای عصبی

-       ضایعات و کشیدگی های بافت نرم

-       ضایعات ورزشی

-       درد مفصل فکی- گیجگاهی

 

علاوه بر فواید ذکر شده، افرادی که به طورمداوم تحت ماساژدرمانی قرار

می گیرند، بر این عقیده هستند که ماساژ در ایجاد تمرکز، آرامش، احساس راحتی و توان بدنی بیشتر نقش دارد.

در فیزیوتراپی فاخر، ماساژ به صورت حرفه ای و متناسب با اختلال و یا بیماری افراد انجام می گیرد.  

 

***

 

آدرس و تلفن فیزیوتراپی فاخر:

خیابان شریعتی بالاتر از مترو شریعتی - خیابان ظفر (دستگردی) - نبش خیابان نساء - طبقه فوقانی داروخانه شایا - پلاک 46 - واحد 11

 

فیزیوتراپی فاخر

22911055

22915264

09198266560

 

 فیزیوتراپی در بیماری های نورولوژی
  • مربوط به موضوع » <-CategoryName->

فیزیوتراپی در بیماری های نورولوژی

شایعترین بیماریهای این بخش شامل اختلالات حرکتی مانند همی پلژی ، سی پی (فلج مغزی)، بیماری های مخچه ای ، پارکینسون و....می باشد که هدف از فیزیوتراپی در این بخش کمک به بازگرداندن و حفظ توان عضلانی و کنترل و هماهنگی نوروماسکولار با تمرینات مخصوص می باشد.

فیزیوتراپی در اختلالات تعادلی مانند سکته مغزی

 

 

***

 

 

***

 

 

***

 

 

***

 

 

***

 

آدرس و تلفن فیزیوتراپی فاخر:

خیابان شریعتی بالاتر از مترو شریعتی - خیابان ظفر (دستگردی) - نبش خیابان نساء - طبقه فوقانی داروخانه شایا - پلاک 46 - واحد 11

 

فیزیوتراپی فاخر

22911055

22915264

09198266560

 

 فیزیوتراپی بیماری های ارتوپدی
  • مربوط به موضوع » <-CategoryName->

فیزیوتراپی بیماری های ارتوپدی

در این بخش از فیزیوتراپی به ارزیابی ، توانبخشی ،کنترل و درمان بیماری های استخوانی- مفصلی- عضلانی ناشی از آرتروز ، آرتریت مفاصل و ضایعات ورزشی پرداخته می شود. بیماری های شایع در این بخش عبارتند از: کمردرد، گردن درد، دردهای رادیکولار، دیسکوپاتی و دردهای سیاتیکی، انحرافات ستون فقرات و سردرد ناشی از فقرات گردنی، کشیدگی و یا پارگی تاندون های شانه و زانو و مچ پا، اختلالات مفصل فکی – گیجگاهی و .... همچنین ممکن است بیماران عزیز به دنبال جراحی های مفاصل مانند رباط های صلیبی زانو، منیسک زانو، تعویض مفصل زانو و هیپ و جراحی دیسکوتومی گردن وکمر و ...به فیزیوتراپی ارجاع داده شوند.   

 

کمردرد و گردن درد  

کمردرد یا  Low Back Pain ، شکایت شایعی است که امروزه در جوامع پیشرفته به دلیل تغییر در شیوه زندگی، بسیاری از افراد را با آن مواجه ساخته است. آمار نشان می‌دهد که ۸۰٪ از افراد در دوران زندگی خود حداقل یک بار به دلیل کمردرد به پزشک مراجعه نموه‌اند و براساس فرضیه های موجود، در صورت اولین ابتلاء به کمردرد ، ابتلائات بعدی نیز اجتناب ناپذیر خواهد بود؛ بنابراین مدیریت کمردرد یا management آن حائز اهمیت فراوان می باشد. بروز کمردرد علل بسیار متفاوتی دارد از جمله:

- کمردرد با منشأ مکانیکی 

 - کمردرد با منشأ ویسرال

- کمر درد التهابی نظیر آرتریت روماتوئید و اسپوندیلیت انکیلوزان                   

 - کمردرد به علت وجود تومور

- کمردرد ناشی از بیمارهای عفونی

- کمردرد با منشأ عروقی،                                                        

 - کمردرد با منشأ سایکوسوماتیک (یا درد روانی)

- کمردرد باعلل دیگر مانند اختلالات مادرزادی نظیر ساکرالیزاسیون و لومباریزاسیون، بیماری های متابولیک نظیرهیپرتیروئیدی و استئوپروز، مسمومیت و تالاسمی و غیره

بدیهی است که تشخیص هر یک از علل فوق به عهده پزشک متخصص می باشد و حصول تشخیص درست و کامل، نیازمند صبر و حوصله و همکاری مستمربا پزشک معالج می باشد. شایعترین انواع کمردردها کمردردهای مکانیکی هستند. به صورت:

-پاره شدن دیسک

 -هرنی دیسک

-پیری دیسک

-لغزیدگی مهره یا اسپوندیلولیستزیس

-تنگی کانال نخاع

- اسکولیوزیس

 

***

 

***

درمان

 

 

 

  • درمان دارویی طبق نظرپزشک متخصص با توجه به علت کمردرد

    ·      درمان فیزیوتراپی

  • کنترل فعالیت‌های روزمره جهت پیشگیری از بروز دردهای کمری                                           
  • تصحیح حالت نشستن و کار کردن جهت جلوگیری از کمر درد و قوز پشتی ،
  • استفاده از حمایت کننده ها یا ساپورترهای کمری در صورت نیاز

    ·      درمان جراحی

 

فیزیوتراپی کمردرد

 

***

 

 

***

 

 

***

 

 

***

 

 

***

 

زانودرد

درد زانو  Knee Pain ، یک شکایت عمده در میان بسیاری از افراد جامعه است و عوامل مختلفی در ایجاد آن دخالت دارند.مفصل زانو از مفاصل بزرگ بدن است که به علت فشارهای پیوسته و زیادی که در فعالیت‌های روزمره به آن وارد می شود، مستعد بسیاری از آسیب‌ها است.ازطرفی بیماری‌های مختلفی این مفصل بزرگ و مهم را درگیر می کنند.آگاهی نسبت به عواملی که باعث درد زانو می‌شوند به ما کمک خواهد کرد تا با تشخیص سریعتر به درمانی بهتر دسترسی پیدا کنیم.درد زانو ممکن است در خود مفصل زانو و یا اطراف آن باشد. سه بخش در مفصل زانو وجود دارد.مفصل اصلی در زانو مفصل درشت نی- رانی(تیبیوفمورال) نامیده می‌شود که شامل دو بخش داخلی و خارجی است.استخوان‌های ران و کشکک مفصل کشککی-رانی(پاتلوفمورال) را تشکیل می دهند که بخش سوم در زانو است.

ثبات مفصل به وضعیت و ساختار عضلات, رباط ها(عناصری که استخوان‌ها را به هم وصل می‌کند), کپسول مفصلی و همچنین راستای اندام تحتانی بستگی دارد.

 

***

 

 

***

 

فیزیوتراپی زانو

 

 

***

 

 

***

 

درد شانه

شاید کمتر رشته ای در پزشکی و بخصوص ارتوپدی باشد که به اندازه رشته جراحی شانه به فیزیوتراپی وابسته باشد(دکتر نخعی متخصص شانه). بسیاری از بیمارانی که درد شانه دارند، برای درمان قطعی و یا درمان قبل از عمل برای آماده سازی جهت جراحی، باید فیزیوتراپی شوند و تقریباً تمامی بیمارانی که شانه آنها جراحی می شود، بعد از عمل باید مدتی فیزیوتراپی شوند تا روند درمانی آنها کامل شود. بیماری های شانه شامل کشیدگی تاندون، پارگی تاندون، استئوآرتریت، کلسیفیکاسیون ، در رفتگی مکرر و... می باشد.

 

 

***

 

فیزیوتراپی شانه

 

 

***

 

 

***

 

 

***

 

فیزیوتراپی مچ پا

 

 

 

***

 

 

***

 

 

***

 

 

***

 

آدرس و تلفن فیزیوتراپی فاخر:

خیابان شریعتی بالاتر از مترو شریعتی - خیابان ظفر (دستگردی) - نبش خیابان نساء - طبقه فوقانی داروخانه شایا - پلاک 46 واحد 11

 

فیزیوتراپی فاخر

22911055

22915264

09198266560

 

 فیزیوتراپی
  • مربوط به موضوع » <-CategoryName->

***

 

فیزیوتراپی (به انگلیسی: physiotherapy) شیوه‌ای از درمان بیماری‌ها و اختلالات عصبی-ماهیچه‌ای-اسکلتی با استفاده از تجهیزات مکانیکی، جریان‌های الکتریکی، مانورهای دستی، تمرینات ورزشی و عوامل فیزیکی دیگر است. در این روشها از ورزش، نور، پرتوهای فرابنفش و فروسرخ، گرما و جریان برق استفاده می‌شود. فیزیوتراپی حیطه‌ای از پزشکی است که هدف آن پیشگیری از بیماری‌ها، درمان، توانبخشی و بالا بردن سطح سلامت می‌باشد.
واژه فیزیوتراپی از «فیزیو= فیزیولوژیک، جسمانی و طبیعی» و «تراپی=درمان»، ساخته شده‌است. در بعضی از منابع لغت اصلی که کلمه فیزیوتراپی ازآن گرفته شده‌است کلمه physiological therapeutics می‌باشد. البته مداخلات درمانی در فیزیوتراپی بخش کوچکی از عملیات آن محسوب می‌گردد. در فیزیوتراپی هدف ارتقای عملکرد جسمانی بدن می‌باشد البته با توجه به تداخل و ارتباط زیاد سیستمهای بدن درمانهای فیزیوتراپی که توسط فیزیوتراپیست انجام می‌شود مستقیم یا غیر مستقیم باعث بهبود عملکرد دستگاه فیزیولوژیک نیز می‌شود مثلاً فیزیوتراپی دستگاه تنفسی موجب بهبود درصد گازهای خون (دی اکسید کربن و اکسیژن) و تغییر میزان اسیدیته خون شده که به نوبه خود می‌تواند باعث بهبود سطح هشیاری شود.
فیزیوتراپیست در این رشته به عنوان درمانگر شناخته می‌شود. با توجه به این که فیزیوتراپی درمان فیزیولوژیک و جسمانی بیماریها است کالبدشناسی و حرکت‌شناسی و فیزیولوژی حرکت از اهمیت بیشتری برخوردار است.
فیزیوتراپی درمانی علمی بر اساس تحصیلات عالی و بالینی با قدمت طولانی میباشد که همزمان با توسعه دانش پزشکی به یکی از ارکان درمان های نوین پزشکی تبدیل شده است.
اصلی ترین هنر و تخصص فیزیوتراپیست توانایی انجام مهارتهای دستی و حرکت درمانی است که در جهت پیشگیری از بسیاری بیماریها و درمان و توانبخشی افراد جامعه بکارگرفته میشود. خواص امواج مختلف مانند امواج صوتی,مغناطیسی,لیزر,شاک ویو,رادیویی و خواص درمانی اب,سرما و گرما بکارگرفته میشوند تا دستیابی به این اهداف اسانتر شود.

اعمال مذکور منحصرا توسط فیزیوتراپیستهای فارغ التحصیل از دانشکده های توانبخشی انجام میشود که اموزشهای علمی را طی کرده و درمانهای بالینی را بخوبی فراگرفته اند.
دیدگاه منحصربه فرد فیزیوتراپیست از بیمار و شناخت ویژه اش از عملکرد و ساختار طبیعی بدن در کنار معاینه و ارزیابی دقیق به وی این توانایی را میدهد تا بیماران را در جهت رسیدن به اهدافی مانند پیشگیری از بیماریها,تطابق افراد با محیط کار,افزایش کیفیت زندگی افراد,کاهش نیاز به برخی جراحیها و درمانهای دارویی طولانی مدت که عوارضی نیز درپی دارند,سوق دهند.
تمامی روشهای درمانی فیزیوتراپی دارای شواهد و پایه علمی و تحقیقاتی بوده و با درمانهایی مثل طب فیزیکی,کایروپراکتیک,طب سنتی,ورزش درمانی و ماساژدرمانی کاملا متفاوت میباشد.
درمان در فیزیوتراپی به طور کلی به سه گروه اصلی تقسیم می‌شود:
۱- تمرین درمانی: فیزیوتراپیست به وسیله تجویز؛ انجام و آموزش ورزشهای درمانی خاص؛ ماساژ؛ ورزش در آب (آب‌درمانی)؛ اقدام به درمان بیمار یا افزایش سطح سلامت می‌کند.
۲- الکتروتراپی:درمان به وسیله دستگاههای ویژه انجام می‌شود این دستگاهها معمولاً امواج خاصی را (امواج مایکرو ویو؛ امواج کوتاه رایویی؛ امواج مافوق صوت؛ امواج الکتریکی) که همگی توسط دستگاه به شکل خاصی تولیدشده و تغییر می‌یابند (مدوله می‌شوند).
۳- مهارتهای درمان با دست
مهمترین حیطه‌های فعالیت فیزیوتراپی در پزشکی شامل درمان موارد زیر است: ۱-بیماریهای دستگاه حرکتی (ارتوپدی). ۲-بیماریهای دستگاه قلبی و تنفسی. ۳-بیماریهای دستگاه اعصاب محیطی و مرکزی. ۴-بیماریهای پوستی و سوختگیها. ۵-درد و کنترل درد. ۶-بیماریهای شغلی.

 

***

آدرس و تلفن فیزیوتراپی فاخر:

خیابان شریعتی - بالاتر از مترو شریعتی - خیابان ظفر (دستگردی) - نبش خیابان نساء - طبقه فوقانی داروخانه شایا - پلاک 46 - واحد 11

 

 

فیزیوتراپی فاخر

 

22911055

22915264

09198266560